Program Indir

Zoom

Zoom, basit şekilde görüntülü konuşmalara katılabileceğiniz, genellikle uzaktan eğitim sırasında kullanılan ve kullanışlı özelliklere sahip bir Windows uygulamasıdır.

İlgili Makaleler

Zoom görüntülü konuşma nasıl yapılır?

Zoom uygulamasını indirdikten sonra programa çift tıklayarak giriş yapıyoruz. Karşımıza çıkan ekranda varsa kullanıcı adı ve şifremiz ile giriş yapıyoruz. Yoksa bir kullanıcı oluşturuyoruz.

Giriş yaptıktan sonra karşımıza çıkan ekranda Turuncu Kamera İşareti olan New Meetings yazısına tıklıyoruz. Buraya tıklamamız ile hemen altında bazı seçenekler çıkacaktır. Burada Start with video seçeneğine tıklayarak, görüntülü konuşmayı başlatıyoruz.

Kendimizi gördüğümüz ekranın altında Invite butonu bulunuyor. Bu butona tıkladıktan sonra odanızın paylaşma seçenekleri geliyor. Eğer e-mail yoluyla bağlantıyı paylaşmak istiyorsanız, ekranında ortasında duran butonlara basıyoruz. Direkt olarak adres yollamak istiyorsak, ekranın altında yer alan URL kopyalama seçeneklerine basarak, gerekli adresi alıyoruz. 

Ardından bu adresi, konuşmaya katılacak kişiye gönderiyoruz ve konuşmayı başlatmış oluyoruz.

Zoom görüntülü konuşmaya nasıl katılırsınız?

Zoom programı üzerinde açılmış bir görüntülü konuşmaya katılmak oldukça basittir. Öncelikle odanın bağlantı adresi sizde olmalı. Odayı açan kişinin size bir bağlantı adresi göndermesi gerekmektedir. 

Ardından sadece Join a Meeting diyerek, konuşmaya dahil olmanız mümkün. Eğer oda şifreli ise Join a Meeting butonuna basmanız ardından, şifreyi girmelisiniz. 

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Zoom görüntülü konuşma programı, birçok detay sunuyor. Yukarıda söylediğimiz gibi öğretme üzerine kurgulanmış olan programın özellikleri ise hemen aşağıdaki gibi. Zoom ücretli üyelik avantajlarını ise bu siteden okumanız mümkün.

İlginizi çekebilir: Zoom Hakkında Bilmeniz Gerenler

İndir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu