Internet Haber

YouTube, Dexter ve Star Trek gibi ünlü dizilerin yayınına başlayacağını duyurdu

youtube
youtube

Dünyanın en çok ziyaret edilen video portalı olan YouTube’tan geçtiğimiz Cuma günü yapılan açıklamaya göre site, bundan sonra bazı TV dizilerinin tamamına kesintisiz olarak bünyesinde yer verecek.
YouTube’ta gelecek gören ve bu video portalını satın almak için yüklü bir meblağı gözden çıkaran Google, alımdan kısa süre sonra YouTube’un büyüme oranını daha da katladı ve sadece geçtiğimiz Temmuz ayında, YouTube’ta yer alan videolar tam 5 milyar kez görüntülendi.

İnternet kullanıcılarının artık daha uzun süreli videoları izleyebildiklerini dile getiren YouTube’tan Jordan Hoffner, YouTube’un bundan sonra izleyeceği stratejinin de tamamen kullanıcıların beklentisine göre hazırlandığının altını çizdi.

“Dexter”, “Beverly Hills, 90210” ve “Star Trek” gibi TV dizileriyle birlikte uzun soluklu video içeriğine sahip olan web sitelerini yakalamaya çalışan YouTube, videoların başına ve sonuna reklamlar koyarak uzun süreli bu videolar sayesinde reklam gelirlerini de artıracak.

Kısa videolarda reklamların kullanılması için önceden daha çok banner’lardan faydalanmayı düşündüklerini dile getiren YouTube’un ürün yöneticisi Shiva Rajaraman, kısa formlu videoların şu an için oldukça popüler olduğunu söylerken, YouTube’un 10 dakika sınırlamasının da sitede yayınlanan bazı belgesel ve dizi bölümlerinden dolayı yavaş yavaş ortadan kalktığını sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu