Internet Haber

Windows 10 ne zaman çıkacak işte tarih!

Windows 10 ne zaman kullanıma sunulucak?
Windows 10, 29 Temmuz 2015 tarihinde ayında piyasaya sürülecektir

Windows 10 için ücretsiz yükseltme rezervasyonu yapmak ne demektir?

Hak sahibi Windows 7 SP1, Windows 8.1 Update ve Windows Phone 8.1 cihazları için ücretsiz Windows 10 yükseltmesi sunulmaktadır. Bu ücretsiz tekliften yararlanın ve yayınlandığında Windows 10 deneyimi yaşayan ilk kişilerden olun Get Windows 10 Uygulaması.  ile hemen bugün ücretsiz yükseltmenizi rezervasyonunu yapın.

windows 10

Yükseltmek gerçekten ücretsiz mi?

Evet. Windows 10 uygun Windows 7 SP1, Windows 8.1 Update ve Windows Phone 8.1 cihazları için ücretsiz bir yükseltmedir. Bu ücretsiz yükseltme Windows 10’in piyasaya sürülmesinin ardından bir yıl boyunca sunulacaktır. Yükseltme işlemini yapmanızın ardından Windows 10’i keyifle kullanabilirsiniz.

Hangi cihazlar ücretsiz yükseltme için uygundur?

Windows 7 SP1, Windows 8.1 Update ve Windows Phone 8.1 kullanan cihazların büyük bir kısmının yükseltme için uygun olması amacımızdır ancak bazı donanım/yazılım kısıtlamaları geçerli olacaktır ve cihazlara göre özelliklerin kullanımı değişecektir. Cihazlar Internet’e bağlı ve Windows Güncelleme etkin durumda olmalıdır.

Not: ISS ücretleri uygulanabilir. Hariç olan bazı sürümler: Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise ve Windows RT/RT 8.1. Toplu lisanslamadaki Etkin Yazılım Güvencesi müşterileri, bu teklifin dışında Windows 10’e yükseltmek için kurumsal tekliflerden yararlanabilir. Windows Phone 8.1 cihazları için Windows 10 yükseltmesinin uygunluğu OEM, mobil operatör ya da taşıyıcıya göre farklılık gösterebilir.

Ücretsiz yükseltmemi nasıl rezerve  edebilirim?

Ücretsiz yükseltmeyi Get Windows 10 uygulaması ile rezerve edebilirsiniz. Uygulamayı bulmak için:

 • Görev çubuğunun sağ ucundaki küçük Windows simgesine tıklayın.Uygulamayı görmüyor musunuz?
 • Uygulama penceresinde “Ücretsiz yükseltmenizi rezerve edin” öğesine tıklayın.
 • Bu rezervasyon için bir onay almak istiyorsanız e-posta adresinizi girin.
 • Her şey hazır. Herhangi bir zorunluluk yok ve rezervasyonunuz dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Windows 10 bu yılın ilerleyen günlerinde yayınlanacak ve kuruluma hazır olduğunda konu hakkında bilgilendirileceksiniz.
Her uygun cihazım için rezervasyon yapmam gerekli mi?

Evet, kullanıcı ile değil cihaz ile ilişkilendirilir bu nedenle her cihazınız için ücretsiz yükseltme rezervasyonu yapmak istiyorsanız her cihaz için bu işlemi tamamlamanız gereklidir.

GET Windows 10 uygulaması nedir?
Sağ alt köşesindeki Windows simgesi bir çember içine alınmış masaüstü görüntüsü.

Get Windows 10 Uygulaması, Windows 7 Service Pack 1 (SP1) ve Windows 8.1 Update kullanan bilgisayar ve tabletler için sunulan ücretsiz yükseltme işlemini desteklemek amacıyla düzenlenmiştir. Uygulama Windows 10 hakkındaki bilgiler de dahil olmak üzere rezervasyon işlemini yönetir ve cihazınızın Windows 10 ile çalışıp çalışamayacağını kontrol eden bir Yükseltme Danışmanı sağlar. Nerede bulabileceğinizi öğrenin.

Neden GET Windows 10 uygulamasına sahip değilim?

Get Windows 10 Uygulaması, Windows 7 Service Pack 1 (SP1) ve Windows 8.1 Update kullanan çoğu bilgisayar için mevcuttur.

Şu durumlarda uygulamayı görmezsiniz:

 • Cihazınızda Windows 7 SP1 ya da Windows 8.1 Update kullanılmıyorsa.
 • Hangi Windows sürümünün kullanıldığını kontrol etmek mi istiyorsunuz?
 • Bu teklif için uygun olmayan Windows’un Enterprise sürümünü kullanıyorsunuz.
 • Windows otomatik güncellemeleri cihazınız için etkinleştirilmemiş tir.
 • Cihazınız minimum sistem gereksinimlerini karşılamamaktadır.
 • Cihazınız Internet’e bağlı değildir.
 • Cihazınız uygundur ancak yeni bir sürücü gibi cihazınız ile elde edeceğiniz deneyimi geliştirecek güncellemeler üzerinde çalışmalarımız devam etmektedir.
Neden Windows 10 ile ilgili bildirimleri görüyorum?
Windows simgesinden bir bildirimin sunulduğu bir bilgisayar masaüstünün sağ alt köşesi

Windows 7 Service Pack 1 (SP1) ya da Windows 8.1 Update kullanıyorsanız burada gösterilene benzer düzenli bildirimleri görebilirsiniz. Bu bildirimler Windows 10’in yayınlanacağını ve sınırlı bir süre için piyasaya sürüldüğünde kurulmak üzere ücretsiz bir yükseltmenin sunulduğunu size bildirmek için düzenlenir.

( Windows 10, Windows 7 ile Windows 8 birleşimi gibi birşey olmuşa benziyor )

 

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu