Internet Haber

WhatsApp’a Yeni Özellikler Geliyor

 

Yazılı ve sesli mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a, iOS 9 için yayımlanan beta sürümüyle birlikte yeni özellikler ekleniyor.

iOS 9 Beta sürümü, WWDC 15 etkinliğinin ardından yayımlanmıştı. Bunun ardından bazı uygulamalar, iOS 9 için güncelleme almaya başladı. Bu uygulamalar arasında en fazla yeniliğe kavuşanı ise WhatsApp oldu.

WhatsApp’ın iOS 9 için yayımlanan beta sürümüne gelen yeniliklerden bir tanesi, kişiselleştirilebilir bildirim sesi. Bu sayede WhatsApp’ta bulunan kullanıcılardan istediğinize farklı bir bildirim sesi ekleyebilir, bu sesle yazılı ya da sesli mesajı kimden aldığınızı telefona bakmadan öğrenebilirsiniz.

“Tüm mesajları okundu olarak işaretle” özelliği, artık farklı kişilerden gelen mesajlar için de geçerli olacak. Ayrıca kişiye özel olarak arka plan özelliği ekleyebilecek, Hızlı yanıt özelliği ile WhatsApp’ı açmadan bildirim merkezinden mesajları cevaplayabileceksiniz.

iOS 9 Beta için gelecek olan WhatsApp v2.12.5.16 sürümü, şu an için hala test aşamasında. WhatsApp’ın yeni sürümü, yakın bir zaman içerisinde geliştiriciler tarafından yayımlanacak.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu