Internet Haber

WhatsApp’a sesli konuşma gelecek

MIRCCLUB.ORG

Facebook, WhatsApp‘a sesli iletişim özelliği geleceğini duyurdu. Bu özelliği ilk olarak iOS ve Android kullanıcıları bu yılın ikinci çeyreğinde alacak.

Dünyanın üçte ikisinin internetten yoksun olduğunu belirten Mark Zuckerberg, “Facebook, Wikipedia, hava durumları ve WhatsApp gibi temel internet hizmetleri acil servise ulaşmak gibi ücretsiz olmalı.” dedi.

WhatsApp konusuna da kısaca değinen Zuckerberg, onu yalnızca bir şirket olarak düşünerek 19 milyarlık fiyatını konuşmanın anlamsız olduğunu söyledi. Zuckerberg, “Dünyada yarım milyar insanın kullandığı çok az servis var ve WhatsApp da bunlardan biri. Facebook olarak bu satın almadaki amacımız kesinlikle daha fazla insanın birbirleriyle iletişim kurabilmelerini sağlamak.” dedi.

Özellikle son dönemde gündeme gelen, NSA gibi devlet kurumlarının kişisel bilgilere eriştiği yönündeki haberlere karşılık Zuckerberg, “Devletlerin insanları korumak gibi bir görevi var elbette. Ancak korkulduğu düzeyde bir paylaşım söz konusu değil. Milyonlarca insanın bilgisini paylaşmıyoruz.” diye konuştu.

Kongrede Facebook, WhatsApp’a sesli iletişim özelliği geleceğini duyurdu.

Açıklamaya göre bu özelliği ilk olarak iOS ve Android kullanıcıları bu yılın ikinci çeyreğinde alacak.

Daha sonra da BlackBerry ve Windows Phone platformları için yayınlanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu