Internet Haber

Türkcell ile Nerede Oldugunuzu Ögrenin

Cep telefonu operatörü devi Turkcell, herhangi bir zor anınızda o anki yerinizi ve en yakın polis/jandarma karakolunun yerini öğrenebileceğiniz bir SMS hizmeti başlattı.

Turkcell tarafından geliştirilen “Turkcell Neredeyim?” hizmetinin çalışmaları tamamlandı. “NEREDEYIM” yazıp 7777‘ye gönderen Turkcell müşterilerine SMS’le, yaklaşık olarak bulundukları yerin adres bilgisi, ihtiyaç durumunda kullanılmak üzere coğrafi koordinatları, en yakın yerleşim veya hizmet noktasına (okul, hastane, karakol vb. gibi) kuş uçuşu yaklaşık uzaklığı ve ilgili hizmet noktasının telefon bilgisi, polis, jandarma ve acil hizmetler telefonları anında iletilecek.

Turkcell tarafından aboneye gönderilen mesajda bulunan koordinat bilgileri, abonenin dünya üzerindeki coğrafi konumunu göstermekte ve abonenin yaklaşık konumunu abonenin uydu teknolojisi destekli telefonu olmamasına rağmen şehir içerisinde 300-500 metre gibi bir yakınlıkla belirtiyor. Turkcell aboneleri dilediklerinde kendi istekleriyle bu bilgiyi paylaşabilir. Paylaştığı kişi ya da kurum herhangi bir harita sistemine bu bilgiyi girdiğinde mesajı ileten abonenin yerini harita üzerinden görebilir. Turkcel aboneleri, “Turkcell Neredeyim?” servisinden sorgulama başına 4 kontöre faydalanabilecekler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu