Skype indir & Windows Live Messenger

skypeWindows Live Messenger kişilerinizle Skype’ta sohbet edin

Skype ve Windows Live Messenger bir araya geliyor. Skype’a geçip Messenger Kimliğinizle oturum açtığınızda, kişi listenizi ve anlık mesajlaşma özelliğini karşınızda bulacaksınız.

Anlık mesajlaşma

Windows Live Messenger kişilerinizle anlık mesajlaşma başlatmak kolaydır. Yapmanız gereken sadece Messenger Kimliğinizle oturum açıp arkadaşınızın adına tıklamak. İşin en güzel tarafı da tüm Skype ve Facebook arkadaşlarınızla tek bir yerden iletişim kurabilecek olmanız.

Arkadaşlarınızın tümüne tek bir bir yerden görüntülü çağrı yapın

Messenger kişilerinize Skype üzerinden görüntülü çağrı yapmakla kalmaz, aynı zamanda Facebook arkadaşlarınıza da görüntülü çağrı yapabilirsiniz. İsterseniz dünyanın öbür ucundaki bir arkadaşınıza parti verin, isterseniz  eski okul arkadaşlarınıza sürpriz yapın veya sadece ailenizle hasret giderin.

Ekranınızı kullanarak planlarınızı paylaşın

Bir arkadaşınız veya iş arkadaşınızla ortak çalışmanın kolay yolu bilgisayarınızın ekranını paylaşmaktır. İnternet üzerinden büyük bir seyahat planı mı yapıyorsunuz? Birlikte yapın. Ya da neden bir arkadaşınıza Skype’ı nasıl kullandığınızı gösteren kısa bir sunum yapmıyorsunuz? Böylece onlar da Skype’ı kullanmaya başlayabilir.

Bir grup görüntülü görüşmede toplanın

Herkes bir arada – Hasret gidermek, kutlama yapmak veya ortak çalışmak için 10 kişinin katılabileceği grup görüntülü görüşmeler² gerçekleştirebilirsiniz. Sadece  Premium hesabı ile kullanılabilir.

Dünyanızdakileri arayın

Skype’taki kişilere ücretsiz çağrı yapın veya onları cep telefonları veya sabit hatlarından çok uygun düşük tarifelerle arayın. Hafta sonu için bir plan yapmak üzere en iyi arkadaşınızı arayabilir veya dünyanın öbür ucundaki bir müşterinizle görüşebilirsiniz.

Evde, işte veya yolda iletişimde kalın – Skype’ın anlık mesajlaşma ve görüntülü çağrı özelliği PC’nizde, Mac’inizde, iPhone’unuzda, iPad’inizde, Android cep telefonunuzda ve diğer birçok cihazda kullanılabilir. Aynı Skype hesabını farklı cihazlar üzerinde kullanabilirsiniz.

  1. Skype görüntülü çağrı için iOS 4.3 veya üzeri gerekir. Görüntülü çağrılarda görüntü iletmek için  iPad 2 ve iPhone 4 üzerindeki ön veya arka kamerayı kullanın. Görüntülü çağrılarda görüntü iletmek için iPhone 3GS’de sadece arka kamerayı kullanabilirsiniz.
  2.  Grup görüntülü görüşmeler üç veya daha fazla kişi arasında olabilir (maksimum 10 kişi). En iyi kalite için en fazla beş kişiyle çağrı yapılmasını öneririz

Not: Messenger progamı microsoftun haberine göre 15 mart gibi kullanımdan kalkacak yerini SKYPE alacak bu yüzden şimdiden alışın. Microsoft skype’ı satın almış. Facebook Twitter gibi birçok sosyal ağların videolu görüntülü sohbetleri oyunları sebebi ile Msn ( messenger ) kullanımı çok gerilerde kaldığı için böyle bir adım atmış olabilir. Bildiğiniz gibi hotmail.com da kaldırıldı yerini outlook.com aldı. Msn adresiniz ile oturum açabiliyorsunuz.

 

Skype’ı indirin 

 

One Ping

  1. Pingback: Msn Kapanıyor - MirccLuB

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir