Internet Haber

Msn Kapanıyor

Microsoft’un haberine göre…

8 Nisan 2013 tarihinden itibaren mevcut Messenger hizmetini dünya genelinde kullanımdan kaldıracağız ve Messenger ile Skype’ın mükemmel özelliklerini bir araya getireceğiz. Messenger’ın kullanımdan kaldırılması birkaç haftalık bir sürece yayılacak. 8 Nisan, Skype’a güncellemenizin gerekebileceği ilk gündür.

Messenger kişilerinizle sohbet etmeye devam edebilmek için Skype’a güncelleyin ve bir Microsoft hesabı (Messenger’da oturum açmak için kullandığınız ID ile aynı şeydir) kullanarak oturum açtığınızda tüm kişileriniz Skype’ta olsun. Önceden olduğu gibi anlık ileti gönderebilecek ve görüntülü sohbet edebileceksiniz. Ayrıca cep telefonunuzda ve tabletinizde Skype ile iletişim halinde kalmanın yeni yollarını keşfedeceksiniz.

Şimdi Güncelleyin

 

Bu her yerde mi gerçekleşecek?
Messenger’ı Çin anakarası hariç dünya genelinde kullanımdan kaldırıyoruz.

Skype’ta hangi özelliklere sahip olabilirsiniz?
Anlık ileti gönderin, dosya ve kişi paylaşın, komik ifadeler gönderin, neredeyse her yerden sohbet geçmişinize erişin ve kişilerinize çevrimdışı olduklarında bile ileti gönderin
Daha fazla cihazdan anlık ileti, görüntülü ve sesli arama: PC, Mac, Windows Phone, iPhone, iPad, Android mobile, Kindle Fire ve diğer cihazlar
Facebook arkadaşlarınızla anlık ileti ve görüntülü arama
Aynı anda en fazla on arkadaşla grup olarak görüntülü arama*
Ayrıca bunlar yalnızca başlangıç, Skype’ta keşfedilecek daha çok şey var

Peki, bugünden itibaren kullanımdan kaldırma tarihine kadar ne olacak?
Messenger bugün de bildiğiniz şekilde çalışmaya devam edecek. Windows ve Mac masaüstü bilgisayarlarınızda Messenger oturumunu açarsanız** yükseltmeye yönelik görsel bildirim göreceksiniz. Bildirimi tıkladığınızda, yükseltme isteği içeren yükleyici penceresi açılır. Bu pencere sizi Skype’ı yüklemek ve Messenger’ı otomatik olarak kaldırmak için yükleyici akışımıza yönlendirir.

Peki, kullanımdan kaldırma tarihinden sonra ne olacak?
Messenger’ı Windows ve Mac masaüstü bilgisayarlarda** kullanan kullanıcılar oturum açamayacak ve yalnızca Skype’a yükseltebilecek. Oturum açmaya çalışırsanız bir bildirim görüntülenir. Devam ederseniz Skype’ı yüklemek ve aynı zamanda Messenger’ı otomatik olarak kaldırmak için yükleyici akışımıza yönlendirilirsiniz.

Skype’a cep telefonumda da güncelleyebilir miyim?
Evet! Skype; iPhone, Android ve Windows Phone 8’de de kullanılabilir. İleri bir tarihe kadar mobil cihazınızdan Messenger’a erişebilecek olsanız da cep telefonunuza en son Skype uygulamasını indirmenizi ve Messenger’ı kaldırmanızı öneriyoruz. Önümüzdeki birkaç hafta içinde Microsoft hesabınızla iPhone, Android ve Windows Phone 8 mobil uygulamaları üzerinden Skype’ta oturum açabileceksiniz.

Bu yüzden erkenden Skpye geçiş yapınız alışmaya bakınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu