mIRC`e Addon ve Kodların Eklenmesi

mIRC kodlarının eklenmesi konusuna açıklık getirelim aslında oldukça kolay bir konudur fakar ayrıntılı bir şekilde anlatmakda oldukça yarar var.

Öncelikle bilinmesi gereken şey  kodları eklememiz gereken kısımdır. Addon ve kodlar remote penceresine eklenmektedir popups ve alias kısmına ise menüler eklenmektedir. Şuan bilmemiz gereken kısım remote penceresine eklememiz gerektiğidir.

1. Yol:

Eğer kod .txt, .mrc, .ini uzantısı şeklinde hazır değilse açık olarak yayınlanan kodsa kodu kopyalayıp remoteye yapıştırmamız yeterli olacaktır.

Kodu kopyaladıktan sonra, klavyenizin alt+r tuşlarına beraber basınız. Açılan remote penceresinde boş bir sayfaya veya boş bir sayfa oluşturarak ( dosya menüsünden yeni sekmesi seçilerek)  kod oraya kopyalanır.

Pencereyi kaptırken eklediğimiz kodların kaydolması için tamam sekmesini tıklamayı unutmaylım.

2. Yol:

Eğer kodlar zipli olarak veya .mrc, .txt, .ini uzantısı şeklinde verilmişse (veya kod öyle bir dosya da ise) kod zipli ise zipi açarız ve mIRC ana klasörüne atarız.. Eğer kodlar .mrc, .txt, .ini uzantısı şeklindeki dosyalarda ise onları da mIRC ana klasörüne atarız..

Daha sonra mirci açınız ve statüs penceresinde şu komutları yazınız.

/load -rs dosyanınadı.uzantısı

Örnek: /load -rs joinpart.txt

Bazı addonlar klasör halinde yayınlanmaktadır. Bunun için yükleme yaparken o addonu klasör olarak mIRC ana klasörüne kopyalayınız..

Örnek: Join-Part Koruması

Burada JoinPart Koruması Download i açtıktan sonra baloncuk klasörünü mIRC ana klasörüne kopyalarız. Ondan sonra mIRC’i açarız ve statüse şu komutu yazarız:

/load -rs JoinPart-Koruması/joinpart.txt


Bu komutları yazdıktan sonra dosya otomatik olarak yüklenecektir..

Not: Bazı addonları klasörü ile beraber kopyalamak zorunda kalabileceğimiz gibi bazı addonları yüklerken klasörüne gerek kalmadan direkt mirc ana klasörüne kopyalayıp yüklememiz yeterli olabilmektedir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir