mIRC indir

mIRC, sohbet programlarının atası olarak kabul edilebilecek, IRC sunucularına bağlanıp sohbet etmeyi sağlayan bir istemci programdır. Khaled Mardam-Bey tarafından geliştirilmiştir.

Ek olarak, mIRC profesyonel kullanıcıların içerisine kod eklemek suretiyle hali hazırdaki komutları daha kolay bir sekilde yorumlayıp diğer kullanıcılara sunma imkânı vermekte ve istenen komutları menü haline getirerek (scripting) programı daha kullanilabilir hale getirmektedir.

Ek olarak: Açılımı (M)ardam Khaled Bey (I)nternet (R)elay (C)hat ‘tir.

IRC serverlarına bağlanmak için bazı programlara gerek vardır. Bunlardan en popüler olanı mIRC’tir, ve mIRC üzerinden rahat sohbet edebilir ve üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.

Windows 7, Vista, Xp gibi bilgisayar işletim sisteminiz olsa bile bu mIRC indir çünkü yükleyecegin mIRC tüm bilgisayarlar için uyumludur.

Mirc 7.52 en son sürüm mIRC‘dir. Bilgisayarınıza yükleyeceğiniz bu program virüs taramalarından geçirilmiş olup hiçbir trojan bulunmamaktadır. Türkçe mIRC programını sadece www.mircclub.org adresinden download ( Yükle ) ediniz.

mIRC Programını yeni nesil sohbet programlarından ( MSN, SKYPE vb. ) ayıran en önemli özelliği; Özel pencerelerde istediğiniz kişi ile sohbet etme imkanı ve sohbet kanalında binlerce kişi ilede chat yapma imkanı sağlamaktadır. Artık yeni mIRC çok daha keyifli! Güvenle mircindir.

Türkçe mIRC indirmek için burayı tıklayınız.