Internet Haber

iOS 7.0.3 çıkabilir

MIRCCLUB.ORG

Yeniliklerin yanında birçok sorunu da beraberinde getiren iOS 7’ye önümüzdeki hafta yine bir güncelleme geleceği tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz ay Final sürümü yayınlanan iOS 7, bazı iPhone’larda birçok soruna yol açmıştı. Kilit ekranına konulan parolanın çok kolay bir şekilde atlatılmasından sonra Apple, apar topar iOS 7.0.2 sürümünü yayınlamak zorunda kalmıştı. Ancak bu güncelleme iOS’teki bazı hataları maalesef ki düzeltememişti.
Problemler ve 7.0.3
Hücresel verinin (3G) bir önceki iOS 6 sürümünden daha fazla şarj tüketimine yol açması, iPhone’un kendi uygulamalarında özellikle iTunes Store‘da yaşanan çökme sorunları, uygulamaların anlık bildirimlerinin bazı iPhone 4 ve 4S modellerinde bildirim merkezinde görünmemesi, Apple’ın iOS cihazlar arasında mesajlaşma servisi olan iMessage‘da yaşanan sorunlar iOS 7.0.2 sürümünde devam eden belli başlı hatalar arasında yer alıyor.
Bazı kaynaklara göre Apple bu sorunları çözmek ve eski nesil iPhone olarak nitelendirebileceğimiz cihazlardaki stabiliteyi arttırabilmek için önümüzdeki hafta iOS 7.0.3 sürümünü yayınlayacak. Umarız yeni güncelleme ile cihazlarda meydana gelen yavaşlama ve iTunes Store’daki çökme sorunları giderilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu