Program Indir

Internet Explorer 7 Türkçe

Internet Explorer 7

İlgili Makaleler

Önemli! Internet Explorer artık Windows güncellemesi istemeyecek. Yapılan açıklamaya göre artık tüm Xp kullanıcıları IE7 kullanabilecek. Windows güvenliğini öncelikli tutan Microsoft’un yaptığı bu açıklama ile artık IE7 tamamen ücretsiz. Ve Orjinal olmayan Windows’larda da kullanılabilecek.

Karışıklıktan kurtulun.

Basit iyidir. Yeniden tasarlanan akıcı arabirim, gereksinim duyduğunuzdan fazlasını sağlıyor ve gerekli olmayanları ortadan kaldırıyor. Yeni görünüm ekranda Web sayfasının görüntülenen alanını en üst düzeye çıkarıyor.

Internet Explorer 7 arabirimiInternet Explorer 7 arabirimi

Daha azıyla daha fazlasını yapın.

Sekmeli gözatma ile, tek bir Internet Explorer penceresinde birden çok Web sitesi açın. Tüm açık sekmelerin küçük resimlerini tek bir görünümde görüntüleyin. Birden çok sekmeyi tek bir sekme grubunda düzenleyin ve sık kullanılan olarak kaydedin.

Birden çok haber sekmesi tek bir Internet Explorer 7 tarayıcı penceresinde açılıyorBirden çok haber sekmesi tek bir Internet Explorer 7 tarayıcı penceresinde açılıyor

İlk denemenizde düzgün yazdırın.

Internet Explorer 7 geliştirilmiş yazdırma için metni otomatik olarak küçülterek Web sayfası içeriğinin yazdırılan sayfanıza sığmasını sağlar. Ayarlanabilen kenar boşlukları, özelleştirilebilen sayfa düzenleri, kaldırılabilen üstbilgi ve altbilgiler, değiştirilebilen yazdırma alanı gibi yazdırma seçenekleri de bulunur.

Birden çok yazdırma seçeneğinin görüntülendiği Internet Explorer 7 Baskı Önizleme penceresiBirden çok yazdırma seçeneğinin görüntülendiği Internet Explorer 7 Baskı Önizleme penceresi

Haberlerin doğrudan size gönderilmesini sağlayın.

En son haber ve bilgileri Web’de aramaktan yoruldunuz mu? Internet Explorer 7 sık kullandığınız sitelerdeki en son güncelleştirmeleri size gönderebilir. Internet Explorer 7 aracılığıyla RSS akışlarına abone olduğunuzda, çevrimiçi olarak en son bilgilere sahip olmanızı sağlayan kişiselleştirilmiş spor, haber ve alışveriş akışlarına anında erişim sağlayabilirsiniz.

Birden çok RSS akışı ve abone olma seçeneğinin gösterildiği Internet Explorer 7Birden çok RSS akışı ve abone olma seçeneğinin gösterildiği Internet Explorer 7

Birden çok arama sağlayıcısı seçin.

Anlık arama kutusu ile, sık kullandığınız arama sağlayıcısını kullanarak Internet’te doğrudan tarayıcınızdan arama yapın.

Birden çok arama sağlayıcısının gösterildiği Internet Explorer 7 satır içi arama özelliğiBirden çok arama sağlayıcısının gösterildiği Internet Explorer 7 satır içi arama özelliği

Güvenliği elden bırakmayın.

Yeni ve güçlü Internet Explorer 7 mimarisi ve geliştirilmiş güvenlik özellikleri, kötü amaçlı yazılımlardan korunmanıza ve kişisel verilerinizin sahte Web sitelerinden ve çevrimiçi kimlik avı dolandırıcılığından uzak tutulmasına yardımcı olur.

Şüpheli bir Web sitesiyle ilgili bir uyarının görüntülendiği Internet Explorer 7 Kimlik Avı FiltresiŞüpheli bir Web sitesiyle ilgili bir uyarının görüntülendiği Internet Explorer 7 Kimlik Avı Filtresi
Akıcı araç çubuklarıyla Internet Explorer 7 araç çubuğu

Bağlantı Gezgini simgesi Sık Kullanılanlar Giriş simgesi Giriş
Ekle/Abone Ol simgesi Sık Kullanılanlara Ekle RSS Beslemesi simgesi RSS Beslemeleri
Yeni Sekme simgesi Yeni Sekme Yazdır simgesi Yazdır
Yeni Arabirim
Kalabalık araç çubuklarıyla vedalaşın. Internet Explorer 7 ziyaret ettiğiniz Web sayfalarında daha fazla alan görüntüleyen yeni bir arabirime sahiptir. Akıcı araç çubuğu Web sitelerinin Sık Kullanılanlar’a eklenmesini, Web’de arama yapılmasını, geçmişin temizlenmesini, sık kullanılan diğer görev ve araçlara erişilmesini kolaylaştırır.
Birleştirilmiş menülerin görüntülendiği Internet Explorer 7 araç çubuğu Sık Kullanılanlar Merkezi'nin görüntülendiği Internet Explorer 7 araç çubuğu
Birleştirilmiş menülerin görüntülendiği Internet Explorer 7 araç çubuğu

En İyi Duruma Getirilmiş Tasarım
Birleştirilmiş menü öğeleri, daha küçük simgeler ve araç çubuğu yüksekliğinde azalma gibi özellikler içeren yeni tasarım, ekranınızda kullanılan alanı en iyi duruma getirerek ziyaret ettiğiniz Web sitelerinde daha fazla alan görüntülemenize olanak tanır.

Sık Kullanılanlar Merkezi
Sık Kullanılanlar Merkezi, birkaç tıklatma ile sık kullandığınız Web sitelerini, gözatma geçmişinizi ve RSS beslemelerinizi yönetmenizi kolaylaştırır.

Birden çok sitenin görüntülendiği sekmelerle tek bir Internet Explorer 7 tarayıcı penceresi
Sekmeli Gözatma
Web’de arama yaparken, fiyatları karşılaştırırken veya yalnızca en sevdiğiniz konuyu görüntülerken, Internet Explorer 7, tek bir düzenlenmiş pencerede aynı anda birden çok Web sitesini görüntülemenize olanak tanır.Internet Explorer 7'deki yeni sekmelerin ayrıntılı görünümü
Internet Explorer 7’deki yeni sekmeler birden çok Web sitesine gözatılmasını kolaylaştırır.

Arama
Internet Explorer 7, sık kullandığınız Web’de arama sağlayıcılarını kullanmanızı sağlar. Yerleşik arama kutusu ile, bir arama sağlayıcısı sayfasını açmanıza gerek kalmadan dilediğiniz zaman Web’de arama yapabilirsiniz. Arama sonuçlarını ayrı bir sekmede görüntüleyebilir ve sonuçları başka bir sekmede açarak siteleri hızla karşılaştırabilir ve istediğiniz bilgileri bulabilirsiniz. Sık kullandığınız arama sağlayıcısını varsayılan olarak ayarlayarak aramanızı özelleştirebilirsiniz.
Güvenlik
Internet Explorer 7, olası kimlik avı sitelerinde sizi uyararak bilgilerinizin güvenli kalmasını sağlıyor; kimlik avı siteleri, yasal gibi görünmelerine karşın kişisel bilgilerinizi toplamak için tasarlanmış sitelerdir. Güvenle alışveriş yapabilmeniz ve banka işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için, hangi sitelerin güvenli veri alışverişi sağladığını görmeniz de kolaylaşıyor. Güvenlik rozetleri, ziyaret etmekte olduğunuz sitenin şüpheli olup olmadığını veya kimlik avı yaptığının bilinip bilinmediğini (kişisel veya finansal bilgilerini toplayıp toplamadığını) gösterir.

Kaynak : tamindir.com

Internet Expolerer 7 Türkçe indirmek için Tıkla !

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu