Internet Haber

İBBCEP Trafik indir

İBBCep Trafik Yoğunluk Haritası Cep Telefonuna indir!

İBBCepTrafiK’i cep telefonunuza indirmek için, “trafik” yazıp 1530‘a kısa mesaj göndermeniz gerekmektedir. Mesajınızı gönderdikten kısa bir süre sonra, telefonunuza WAPPUSH mesajı gelecektir. Mesajla gelen linke tıkladığınız takdirde, İBBCepTrafik telefonunuza inmeye başlayacaktır.

DİKKAT!
Uygulama telefonunuzun modeline bağlı olarak, 170kb-200kb boyutları arasındadır. İlk yükleme aşamasında söz konusu miktarda bir veri transferi gerçekleşecektir. Yoğunluk Haritası’nı kullandığınızda ortalama 1kb, kameralarda 20-30kb, Seyahat Süresi uygulamasında ise 0,5kb data transferi gerçekleşecektir. Telefonunuzun kablosuz özelliği varsa, kablosuz olan ortamlarda uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ancak GPRS üzerinden data transferini gerçekleştirdiğinizde, bu işlem -operatörünüze ve tarifenize bağlı olarak- GSM operatörünüz tarafından ücretlendirilecektir. İlk kurulumda 170kb-200kb arası veri transferi gerçekleşeceği için, APN ayarınızın “internet” olması GPRS kullanım ücretinin çok daha düşük olmasını sağlayacaktır.

Uygulamanın indirilip, kurulumu bittikten sonra, menüden telefon modeline bağlı olarak; uygulamalar, java dünyası, oyunlar, Windows Mobile telefonlarda ‘JVM’ (Java Virtual Machine – Java Sanal Makine) nin bulunduğu midlet içinde bulunan İBBCeptrafik logosuna tıklayarak, uygulamayı çalıştırabilirsiniz.

WAPPUSH mesajı ile gelen linke tıkladığınız zaman uygulama inmeye başlamaz ise GPRS ayarlarınızı kontrol ediniz. Detaylı bilgi için lütfen Ayarlar bölümüne bakınız.
WAPPUSH mesajı ile gelen link tek kullanımlıktır. Uygulamayı yeniden indirmeniz gerektiğinde, 1530’a yeniden kısa mesaj atmanız gerekmektedir.

İBBCepTrafik, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz sunduğu bir hizmettir. İBBCeptrafik’in, GPRS üzerinden internete bağlanmasını sağladığınızda, GPRS kullanım bedeli GSM operatörünüz tarafından mevcut tarifenize bağlı olarak ücretlendirilecektir. Uygulamayı indirdikten sonra, 15 gün içerisinde, aşağıda linki bulunan anket formunu doldurmanız gerekecektir. Ankette istenen kişisel bilgiler ileride sunulması planlanan kişisel bilgilendirme ve benzeri hizmetlerde kullanılacaktır. Bu sebeple kayıt formunu/anketi doldurmadığınız takdirde, başlangıçta size sunulan 15 günlük aktivasyon süreniz sona erecek ve uygulama çalışmayacaktır. Kayıtta girmiş olduğunuz bilgiler sistem tarafından otomatik olarak saklanacak ve kesinlikle üçüncü sahışlar ile paylaşılmayacaktır.

Kaza bilgileri, Anlık kamera görüntüleri gibi bircok bilgiye sahip olabilirsiniz. Çok güzel bir uygulamadır.

NOT: Bu uygulama ücretsizdir. Yalnız bağlantı kurduğunuzda INTERNET’den bilgileri aldığı için tarifenizde internet paketi olması gereklidir. Yoksa faturanızda ekstra ücret görebilirsiniz. Türkcell ile 5 TL karşılıgında anlasması vardır. Onun içinde operatörünüz ile görüşün.

Aşağıdaki link adresinden kayıt formunu doldurunuz.

https://tkm.ibb.gov.tr/ceptrafik/anket1.aspx

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu