Internet Haber

Google Allo WhatsApp’a Rakip olabilir mi?

Google Duo’dan sonra Google Allo Android ve iOS cihazları için kullanıma sunuldu. Google Allo Whatsapp tarzı mesajlaşma uygulaması. Google allo incelemesi’nde neler var görelim.

Akıllı mesajlaşma uygulaması Google Allo’yla daha çok şey söyleyin, daha çok şey yapın.Çıkartmalar, doodle’lar, KOCAMAN emojiler ve yazdıklarınızla kendinizi daha iyi ifade edin.Allo, yanında Google Asistan’ın önizleme sürümünü de getiriyor.

Mürekkep
Gönderdiğiniz fotoğraflara doodle veya yazı ekleyerek yaratıcılığınızı gösterin.

Çıkartmalar
Bazen sadece bir çıkartma her şeyi anlatır. Google Allo’daki çıkartmalar, dünyanın farklı yerlerinden bağımsız sanatçı ve stüdyolar tarafından tasarlanmıştır.

BAĞIRIN veya fısıldayın
Artık kendinizi ifade etmek için BÜYÜK HARFLERLE yazmanıza gerek yok. Basit bir kaydırma hareketiyle düşüncelerinizi daha yüksek veya daha alçak bir sesle ifade edin.

Akıllı Yanıt
Mesajları tek bir kelime yazmadan yanıtlayın. Tarzınızı, yazdığınız mesajlardan öğrenen Akıllı Yanıt, mesaj ve fotoğraflara yanıt vereceğiniz zaman yine sizin tarzınızda önerilerde bulunur.

Google asistanınızla tanışın
Merak ettiklerinizi bulmak ve arkadaşlarınızla plan yapmak için mesajlaşmanızı bölmeye gerek yok. @google yazdığınızda Asistanınız yardıma hazır.

Gizli mod
Mesajlarınızı uçtan uca şifrelemeyle gönderin, özel bildirimlerle mesajlaşmalarınızı daha gizli hale getirin ve belirli bir sürenin sonunda silinen mesajlar sayesinde görünme süresini siz belirleyin.

(Google Asistan ve Akıllı Yanıt, şu an için yalnızca İngilizce kullanılabilmektedir)

Google Allo uygulaması WhatsApp gibi numaranızı kaydederek bağlanıyor. Whatsapp kadar kullanışlı değil hatalar çok gizlilik şüpheli çünkü google sunucularında konuşmalarınız saklanıyor. Siz silmedikçe silinmez diyor google ama google ne kadar dürüst bu konuda tartışılır. Kişi listenizi ayrı bir menü gibi yapmış davet et seçenekleri olduğu için kim google allo kullanıyor tek tek bakacaksınız. Bir whatsapp gibi Favoriler kısmınız yok malesef. Kullanmaya değer mi. Kalıplaşmış whatsapp’ı geçemiceği kesin. Uygulama tasarımı çok kötü olmuş bence. Mesajları süreli yazmak isteyenler için bir alternatif olabilir sadece. iOS 10 da hatalar uygulamadan atmalar mevcut zamanla güncellemeler sayesinde gelişmesi umuduyla. iTunes ve Google Play store’den indirebilirsiniz

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu