Chatroulette

Chatroulette günümüzün modern sohbet sistemi bu sistem efsane chat yöntemlerini birleştirdi görüntülü sesli ve yazılı olarak chat yapma imkanı tanıyor üstelik tek tıklama ile karşınıza yeni kullanıcılar çıkartabiliyor bu yüzden gizemli bir sohbet sistemi olduğu için son derece beğeniliyor. Chatroulettede her tıklamada heyecanla bekleyip karşınıza yeni bir kullanıcı çıkmasını bekliyorsunuz. Chatroulettenin iyi yanlarının yanında kötü kısımlarıda var mesela chat yaptığınız kullanıcı eğer sizin sayfanızı kapatmak isterse bir tıklama ile bunu yapabiliyor ve sizin artık o kullanıcıya ulaşmanız imkansız gibi bir şey oluyor binlerce kişi arasından ona denk gelmeniz artık saatlerinizi alabilir bu chatroulette sisteminin en kötü yanı olsa gerek. Yinede karşınızı çıkardığı tatlı süprizler bu kötü yanını kapatıyor çünkü kapatan kişinin yerine çok daha eğlenceli bir arkadaş karşınıza çıkabilir bunun için ilerlemeye devam etmek gerek.

Chatroulette ülkesel mantığında çalıştığı için Türkiye den giren kullanıcıları birbirleri ile karşılaştırıyor yabancı kullanıcı karşınıza daha az ihtimalde çıkacaktır.  Fakat yabancı arkadaş arayanlar için  alternatif chat siteleri olabilir. Bu chat odalarında karşınıza yabancı kullanıcılar çıkabilir.

Chatroulette tahtı sallanan mirci tamamen bitirme derecesine getirse de mirc her efsane olarak her zaman akıllardadır. Fakat chatroulette görüntülü chat imkanı sunduğu için her zaman alternatifler arasında kalacaktır.

 

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir