Bad Nick Korumasi

ileKraLaz

Bad Nick Korumasi

Kanal Operatörleri Helperler ve Adminler için BadNick Korumasi.. Korumanin addonu vericem addon harici GErekli badnick listesinide vericem siz onlari tek tek eklerseniz. Şimdi ki addonndur.

Addon

Bundan sonrakiler ise BadNick Listesidir. Listeyi Özellike tek tek yazan absolut’dur. Vermiş oldugum Kodu yani badnick listesini veriables in içine atiniz veya tek tek /absolutbadnick yazip teker teker ekleyin.

Yazar hakkında

KraLaz administrator

7 yorum

TuRKuaZYayın tarihi1:19 am - Tem 18, 2008

Ben bunu yükledim absolut heç affetmio badnickleri kötü nicklerle giren insan çook onların girmemesi için.yazılmıs bir kod.tesekkür ederiz absolut kardes.

muratt_azizYayın tarihi12:36 am - Eki 18, 2008

neden kopyalanmıyor

absolutYayın tarihi12:46 am - Eki 18, 2008

Şimdi Kopyalanir.

AlienceYayın tarihi6:41 pm - Haz 1, 2009

bu badnick koruması absolut felan değil bu bilinen shitlist v2.1’in ilk versiyonu yani shitlist v1.0 bunun yazarıda benim, buda sayısını unutuğum komut adlarını değiştirip kendim yazdım diyenlerden birisi bunun yazarı absolut felan değil. absolut bunu editleyen yani sadece kendi adını yazandır.
daha içindeki : if ($readini ” $+ $mircini $+ ” absolutbadnick absolutbadnick == on) {

ne işe yaradığını idrak edemeyip
#badnick on

konmuş, belki o koymadı o da editleyen birisinden editledi.
ÖZETLE: bu kodun adı shitlist tir ve versiyonu 1.0 dır yapım yılıda 2000 2001 dir, yapımcısıda Aliencedir, ve şimdiyekadar benim gördüğüm adları ile followerlist, shitlist, badnick, kötünick, 666, ve şimdide absolut 😀

absolutYayın tarihi7:06 pm - Haz 1, 2009

1) Kodu ben yazdım dememişim.
2) Kod üzerinde 3 sene önce kodlarla ugrasırken değiştirdigim ama adının su anda ne oldugunu hatırlamadıgım bir kod.
3) IRC’ e baslayali 4 sene oldu. Bir sene sohbet ettim. O sohbet ettigim zamanlardaki operatörlüklerden merak saldıgım kodlardir.
4) Kim yazmiş veya addonu kim ne diye adlandırmiş ben orasini burasini hatırlayamam.
5) Edit ; mIRC Scripting’e basladıgım zamanlarda yapmiş oldugum bir işlemdir.
6) Bu kodunda orjinali kimde vardir. Nerede kim yazmiştir bilmiyorum.

NOT : Yukaridaki iletide ne yazmişim. Listeyi Özellike tek tek yazan absolut’dur. Hemen altında da badnick listesi var 🙂 Badnicklerden bahsetmişim.

Her kim ne zaman yazmiş ise yazmiş. Bilmem anladın mı Alience!. mIRCCLub.Org sitesini incele kodlari kim yazmış ise isimlerini bildigim sürece eklemekteyim.

Umarım almışsındır cevabi 🙂

AlienceYayın tarihi5:38 am - Haz 2, 2009

“alias absolutbadnick” bunu yazman demek zaten kodu ben yazdım demen, fakat yukardaki yazıyı yazman dahi daha önceki yazımda belirtiğim kişiler ile aynı zihniyette olmadığını açık açık belirtiyor. En azından o yazın dahi bende saygı uyandırdı, şöyle açıklayayım yaptığınız bir işi kendi işiymiş gibi gösteren bir sürü zihniyet ile karşılaşınca artık çok çabuk sinirlenmeye başlıyorsunuz.

kod hakkında açıklama yapalım: yukarıdaki kodun nick değişince işlem görme kısmı hatalı/eksik, kanala girince kanalda olan shitlistleri tanıması yok, her event için iniden açıkmı kapalımı diye okuduğu için ve mirc in kendi ini dosyasına yazdığından pek sağlıklı değil sorun olurmu dersek hiçbir sorun olmaz. Madem siteye addon yüklüyorsun shitlist v2 yi yüklemeni de tavsiye ederim.

absolutYayın tarihi12:03 pm - Haz 2, 2009

Dediğim gibi o zamanlar yazdığım birşeydir. Benim kimsenin yaptigi şeye ben yapti deme hakkını kendimde bulmuyorum. Ben birşey yapmişsam altına kendi adımı yazarım. Birçok addon ve kodlari sitede tutuyorum.

shitlist ile ilgili bir addon olmasi lazım site üzerinde. Bu site için addon ve kod bakımından zengin bir site olmasidir. Başkada birşey yoktur.

Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

sohbet - okey oyna