Program Indir

Avast Free Antivirus 2020

Yıllardır evlerimizde ve iş yerlerimizde kullandığımız bilgisayarlar için ücretsiz bir virüs koruma sistemi sunan Avast Free Antivirus sanal tehditlere karşı güncellenerek geliştiriliyor.

İlgili Makaleler

İnternet kullanan, internete bağlı olmasa bile bir ağ içerisinde yer alan, herhangi bir ağa veya internete bağlı olmasa da harici depolama birimleri bağlanan her bilgisayarda virüs tehlikesi bulunmaktadır. Bu tehlike karşısında güvende olabilmek için geçerli bir antivirüs programı olarak önerebileceğimiz Avast Free Antivirus hem virüs tanımlama hem de virüs temizleme konusunda bir hayli başarılı. Avast Free Antivirus, içerisinde hem kendi virüs analiz motorunu hem de AVG virüs analiz motorunu barındırıyor. Bu sayede güvenlik seviyeniz yükseliyor.

Avast Nasıl Kurulur?

Bilgisayarlarda en çok kullanılan antivirüs programlarından bir tanesi olan Avast Free Antivirüs programının nasıl kurulacağını, hemen aşağıdaki videoda anlatmaya çalıştık:

Avast Free Antivirus, farklı elementlerin birleşmesiyle oluşuyor. CyberCapture elementi, yazılımın bel kemiğini oluşturan virüs tanımlama beyni olarak tanımlanabilir. Behavior Shield ise sizi bilgisayarınızın şüpheli aktivitelere karşı sürekli izlenmesini sağlıyor. Avast Şifre Kasası hem şifrelerinizi kriptolanmış şekilde saklamanıza yardımcı oluyor hem de sizi internette gezinirken her seferinde şifre girme derdinden kurtarıyor. Avast Browser Cleanup ise tarayıcınızı temizleyerek sizi tarayıcınızın varsayılan arama motorunu ve giriş sayfasını değiştiren istenmeyen tarayıcı eklentilerinden kurtarıyor. Avast Wi-Fi Inspector ise kablosuz ağınızın güvenliğini sağlıyor. Smart Scan, tek bir taramayla güvenli olmayan şifrelerden zararlı eklentilere, güncellenmemiş yazılımlara; zararlı yazılımların sisteme giriş yapmasını sağlayan açıkları bulur. Yazılım Güncelleyici sayesinde bilgisayarınızda yüklü tüm programlar her daim güncel tutulur. Sisteminin derinliklerine sızabilen hatta başlangıca yerleşen çok etkili virüslerden kurtulmanın en basit yolu olan Kurtarma Diski de Avast Free Antivirus ile gelen araçlar arasında.

Avast Antivirüs Özellikleri

Antivirüs: Akıllı analiz, virüs, kötü amaçlı yazılım, casus yazılım, fidye yazılımı ve kimlik avı dolandırıcılığını tespit eder ve engeller. Davranış Kalkanı: Şüpheli davranış kalıplarını tespit ederek sizi sıfır gün tehditlerine ve fidye yazılımlarına karşı korur. CyberCapture: Bilinmeyen dosyaları izole eder. Böylelikle dosyalar bulutta analiz edilerek güvenli olup olmadıkları tespit edilebilir. Kimlik Avı Koruması: Dolandırıcılık ve sahte siteeleri otomatik olarak önler, tarayıcı uzantılarına (eklentilerine) gerek kalmaz. WiFi Inspector: Ev kablosuz ağınızdaki zayıflıkları otomatik olarak algılayarak hacker’ları uzak tutar. Yazılım Güncelleyici: Güvenlik açıklarını gidermek ve performansı artırmak için yazılımlarınızı güncel tutar. Parolalar: Tüm hesaplarınızı tek bir ana parola ile güvende tutun. Tarayıcı Temizleme: Tarayıcınızdan araç çubukları ve diğer istemediğiniz veya ihtiyacınız olmayan eklentileri kaldırın. Kurtarma Diski: Sistemin başlamasını engelleyen bir virüs bulaştığında başlatmak için CD veya USB diskte bir Kurtarma Diski imajı oluşturun.

Avast Free Antivirus 20.9.2437 Güncellemesi ile Gelen Yenilikler

CyberCapture – Bir bildirimi mi kaçırdınız? Artık bildirim merkezinizde, Tehdit Laboratuvarlarımıza gönderdiğiniz şüpheli dosyaların tüm sonuçlarını görebilirsiniz Çok yönlü Parola Koruması – Chrome ve Opera’nın yanı sıra artık Microsoft Edge’i ve kişisel favorimiz Avast Secure Browser’ üzerinde şifre koruması sağlayabilirsiniz. Özelliklere oy verin – En sevdiğiniz premium özelliklere oy verin veya yeni özellikler için fikirlerinizi gönderin. Menü > Hakkında’ya gidin ve tercihinizi Avast’a bildirin (yalnızca Premium kullanıcılara açık) Performans iyileştirmeleri – Ana hizmetimiz ve VPS’nin aynı anda yüklenmesi sayesinde antivirüs bileşenleriniz artık daha da hızlı yüklenecektir.

İndir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu